Іржавний ніж у серце морегосподарської галузі України

i

Навколо Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» спеціально створені умови для діяльності організованої групи злочинців метою якої є безпринципове розкрадання кошів підприємства.
Так деякі «панове» які були «гаманцями Сім’ї Беглоховічей», афільовані із банками ПАТ «Платинум Банк» і ПАТ «Фінбанк» (звинувачені до фінансування сепаратиських рухів на території України Источник: ГЛАВ КОР в 2009 році приватизували найбільшу днопоглиблювальну компанію «Чорномортехфлот» (м.Одеса), у складі якої було близько 70 суден. На його базі створили ПАК «Чорномортехфлот». Тільки в період 2009-2012 років ця компанія «заробила» на днопоглиблення понад 350 млн. грн.

На даний час ПАК «Чорномортехфлот» є монополістом виконання днопоглиблювальних робіт в Україні, обсяг яких становить близько 12 млн. кубичних метрів, а вартість 1 метра куб. в середньому становить 50-60 грн.

У 2013 році під протекторатом «Сім’ї», з метою «прихватизації» ряду портів було створено Державне підприємство «Адміністрація морських портів України». При бандитській владі контроль над цим підприємством здійснювала структура ТОВ «Портінвест», яка чомусь до сих пір забезпечує збір «данини» з портового бізнесу. Річна сума готівки цієї «данини» за рік становить ~ $ 100 млн. дол. США. Попереднім «обгрунтованим» приводом для збору готівки було забезпечення перемоги на виборах Віктора Януковича.
Сьогодні ж підприємливі перевертні-смотрящіє знову проявили ініціативу, проплатив призначення на посаду керівника ДП «АМПУ» такого собі пана Амеліна Андрія Миколайовича, який обіймав до цього посаду директора ТОВ «Транскарго» і має до морської галузі таке ж відношення, як до Одеського Національного Театру Опери та Балету (закінчив Одеську академію будівництва та архітектури і його діяльність далека від морської галузі).

Амелин Андрій Миколайович з квітня 2014 року – Голова ДП «Адміністрація морських портів України» безумовно виконує вказівки своїх смотрящіх щодо лобіювання у портах Одещини інтересів приватних підприємств підконтрольних зазначеної групі осіб. Цей «досвідчений фахівець» з метою здійснення протиправних схем з розкрадання коштів державного підприємства призначив на керівні посади та посади керівників філій ДП «АМПУ» осіб, які безумовно та талановито виконують його розпорядження щодо розкрадання державних коштів, таких як пан Шуба Ігор Маркович — заступник голови ДП «АМПУ» з фінансів,(колишній співробітник податкової міліції, відомий правоохоронним органам як організатор конвертаціонного центра діючого у регіоні протягом 2009-2014рр.), Васьков Юрій Юрійович, колишній заступник міністра інфраструктури України, колишній керівник АМПУ та Одеського порту, це Васьков Ю.Ю. безпосередньо контролює злочинні схеми з розкрадання грошових коштів. Також Васьков Ю.Ю. надає пропозиції по об’єму робіт, що необхідно виконати з метою «освоєння» конкретної суми коштів АМПУ.
Єдине що Амелін робе поза межами виконання вказівок смотрящих від криміналу, то активно лобує інтереси свого брата Амелина Володимира, якому належать підприємства ТОВ «Транспорта компанія «Карготранс» (33507866), ТОВ «Одемара Інтер» (23869953), ТОВ «Інтернешнл Карго Сервіс» (24763530), які, користуючись своїм службовим становищем, вивів в лідери з перевалки вантажів у портах Одеської області, та через які отримуються «откати» та неправомірне збогачення, що спрямують в подальшому на офшорні компанії.

В ході проведення днопоглиблювальних робіт, шляхом завищення об’ємів та вартості робіт та їх фіктивного проведення здійснено розкрадання грошових коштів на суму майже понад 75 млн.грн. Тільки на ТОВ «Лігос Уа», ТОВ «Чорноморгідробуд», ПАК «Чорномортехфлот», які безпосередньо контролюються панами що були смотрящими від сімї перераховано 144 млн 603 тис грн. Крім того, відомі такі підприємства, як ТОВ «Укрзвязокгідробуд» ПП «Інфлот-Данубіус Ейдженсі», ТОВ «Інія», що підконтрольні зазначеної групи осіб, за допомогою яких здійснюється розкрадання коштів АМПУ, шляхом підписання фіктивних документів за нібито виконані роботи. З рахунків зазначених підприємств, грошові кошти перераховані на підприємства з ознаками фіктивності та частина грошових коштів перераховані на фіктивні підприємства та переведено у готівку. До АМПУ надані завідомо підроблені документи з неправдивими відомостями щодо виконаних робіт. Грошові кошти зняті з готівкою розподілилися серед злочинців та корумпованих посадових осіб АМПУ зазначених вище.

В поточному році Андрій Амелін запланував проведення днопоглиблювальних робіт в 11 морських портах України,а також на Бузько-Дніпровському лиманському каналі і на ГСХ «Дунай-Чорне море». Зокрема, в планах підприємства провести днопоглиблювальні роботи в обсязі 14 млн 15 тис. м.куб. Для порівняння, в 2015 році обсяг днопоглиблювальних робіт склав трохи більше 3 мільйонів м.куб.

Так, наймасштабніші роботи заплановано в рамках реконструкції підхідного каналу в морському порту «Южний» (3 млн 443 тис. м.куб.). Також серед значних запланованих робіт: технічне обслуговування підхідного каналу та акваторії Бердянського морського порту (1 млн 584 тис. м.куб.), каналу вугільної гавані і акваторії Маріупольського морського порту (1 млн 420 тис. м.куб.), Бузько-Дніпровському лиманському і Херсонському морському каналах (в обсязі 2 млн 170 тис. м.куб.) і на Дністровсько-Лиманському каналі Білгород Дністровського морського порту (1 млн тонн). В ході проведення вказаних днопоглиблювальних робіт, шляхом завищення об’ємів та вартості робіт та їх фіктивного проведення планується привласнити майже 360 млн. грн.

Така злочинна діяльність Амеліна А.М. приводить не тільки до розкрадання коштів державного підприємства та незаконного збагачення сумнівних фінансових груп та корумпованих посадових осіб АМПУ, а також до того, що морські порти України не мають відповідної голубини акваторії та фактично позбавлені можливості приймати багатовантажні судна, що знижає конкурентоспроможність експортного та транзитного потенціалу України та створює загрозу економіки держави в цілому. Держава не доотримує валютних надходжень від експорту та транзиту товарів, портових зборів, надходжень податків та зборів бюджетів всіх рівнів.

Описані вище дії посадових осіб АМПУ та безпосередньо Амеліна А.М. кваліфікуються як злочин, передбачений ч.5 ст.191 КК України як розкрадання коштів в особливо великому розмірі. Але до теперішнього часу жодного провадження працівниками Національної Поліції та прокуратури не порушено та дані факти не розслідуються. Тому, просимо Вас відкрити кримінальне провадження за зазначеними фактами, притягнути винних осіб до відповідальності за всією строгістю Українського Закону.

Вы можете оставить комментарий, или отправить trackback с Вашего собственного сайта.

Написать комментарий