Керівництво Держрибагентства України знищило живі водні біоресурси України

Останній рік став переломним для рибодобувної  галузі України, у цьому році у водоймах України було виловлений рекордно малий об’єм живих водних біоресурсів, з 1991 він зменшився у двадцять разів, з 1 мільйону ста тон до 61,5 тисяч тон.

Навіть внесення до звіту про видобуток живих водних біоресурсів, недостовірної інформації про кількість виловлених рибних ресурсів не змогло зікрити кризу у рибній галузі.

Так Держрибагентство внесло до звіту про кількість виловлених живих водних біоресурсів відомості про вилов антарктичного криля, який не має до вітчизняної рибо добувної галузі жодного відношення. Крім того були завишенні об’єми вилову живих водних біоресурсів у Азовському морі,  в 2017 році всього разом було виловлено 136,7 тон риби.

Пелентгасу виловили 105,5 тони, а судака всього 110 кг тоді як приблизно десять років тому його ловили сотнями тон.

На Азові працює 82 суб’єкти господарювання, що займаються промисловим виловом живих водних біоресурсів, але через безвідповідальну політику керівництва Держрибагентства України на сьогодні усі вони чекають у моря погоди.

У 2018 році в Азовському морі виловили лише 16,149 тон риби, у 2019 році об’єми вилову будуть ще меншими.

Однак криза в рибо добувній галузі хвилює тільки підприємства з рибо добутку та активістів, керівництво Держрибагентства набиває свої кишені та радіє життю.

Так, кілька тижнів тому в мережі інтернет з’явилося відео з начальником рибного патруля Київської області В. Мухіним, у головній ролі.

Зазначений шоу-мен на особистій кухні, вартістю кілька десятків тисяч доларів США, давав майстер клас з випікання млинців з віскі.

Замість боротьби із браконьєрством чиновник красується та відкрито знущається над пересічними рибалками, які ледве зводять кінці з кінцями.

Колишній співробітник правоохоронних органів відомий тим, що завдяки народному депутату Ярославу Москаленку був призначений на посаду керівника столичного рибного патруля та організацією корупційної злочинної схеми по вилову риби  у Чорнобильській зоні відчуження.

Кандидатуру В. Мухіна розглядають як одну із основних на посаду голови Держрибагентства України.

А поки триває боротьба за трон діючий голова, колишній дипломат, ставленик сім’ї Гройсманів та Максима Мартинюка –  Я. Бєлов продовжує втілювати нові корупційні схеми, за-для отримання неправомірної вигоди, розроблені за допомогою свого тестя, колишнього співробітника СБУ – В. Шовковникова.

На посаду голови агентства був призначений 13 грудня 2017 року, з 2011 року він працював на керівних посадах мінсоцрозвитку, з 2013 й до призначення до Держрибагентства України, Я. Бєлов працював  першим секретарем з консульських питань посольства України в Індії.

У січні 2019 року у відношенні керівництва Держрибагентства за підривну діяльність ГПУ було порушене кримінальне провадження за фактом державної зради, однак корупційні зв’язки та близькість до прем’єр міністра України,  надає йому  можливості й досі обіймати посаду голови Держрибагентства України та лобіювати інтереси держави агресора.

Тісні зв’язки родичів Я.Бєлова та В. Литвиненка зі спецслужбами агресора, надають можливості отримувати чималі прибутки здійснюючи промисловий вилов живих водних біоресурсів в акваторії Азовського моря  та продажу паспортів моряків мешканцям окупованого Криму.

Я. Бєлов має дружні стосунки із представником сім’ї Гройсманів,    Максимом Мартинюком, який керує міністерством аграрної політики та  працював з нинішнім прем’єром,  задовго до його призначення та якого вінницькі називають Максик-баксик.

Кілька тижнів тому, відбувся розподіл знарядь лову, й раптово усі дізнались, що вилов рапану у 2019 році буде лімітований, а це означає що в Одеській області дозвіл на вилов рапанів отримали тільки два підприємства, а усіх інших заганяють під чорний прапор.

У минулому році тільки у Вилківському регіоні працювало більше півсотні бригад без дозвільних документів, за що з кожного кілограму пійманих рапанів вони віддавали за «кришу» працівникам рибного патруля по 2 гривні.

У цьому році займатись промисловим виловом рапанів збираються більше п’яти сотень бригад браконьєрів, усі вони, без будь яких дозвільних документів, сплачують долю корупціонерам із рибного патруля, по 5 гривень за кілограм.

Запровадження нової корупційної схеми, за літній сезон 2019 року,  надасть можливості отримати неправомірної вигоди від  браконьєрського вилову рапанів до 250 мільйонів гривень, більшість з них отримає керівництво Держрибагентства точніше Я. Бєлов та його тесть В. Шовковников.

Окрім нових схем активно працюють й давно перевірені, це браконьєрський вилов рака в водоймах України, стартує путинна по вилову оселедця, камбали-калкан, осетрових та інших видів живих водних біоресурсів.

За їх вилов браконьєри справно платять корупціонерам з рибного патруля, з цих коштів свою долю отримують й прикордонники, поліцейські та прокурори.

Замість боротьби з браконьєрством керівництво Держрибагентства  України нещадно знищує останні запаси живих водних біоресурсів України.

Разом із запровадженням корупційних схем керівництво Держрибагентства на широку ногу використовує й державні кошти, їх нещадно розкрадають й використовують на свій розсуд.

Так тільки на забезпечення функціювання рибного патруля Київської області з державного бюджету у 2018 році було використано майже 30 мільйонів гривень, тоді як штрафів було виписано на 2 мільйони гривень.

До бюджету ж надійшло  трохи більше 100 тисяч гривень, виникає питання для чого потрібен такий орган, який замість охорони рибних запасів  держави збагачується у незаконний спосіб, керівництво якого підозрюється  у цілій низці злочинів та протиправних дій тощо.

Держрибагентство України є розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня, у мережі якого знаходиться 26 територіальних органів. З них 3 ще не створено, 7 бюджетних установ, які також є розпорядниками нижчого рівня, 34 об’єкти державної власності, що належать до сфери його управління.

Крім того, 10 управлінь охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства перебувають у стадії ліквідації.

Держрибагентство та його територіальні підрозділи не дотримуються вимог закону України «про бухгалтерській облік та фінансову звітність», Типового положення про територіальні органи  міністерства та іншого центрального органу виконавчої влади, затвердженого постановою КМУ від 25.05.2011 року № 563, а саме наділення територіальних органів Держрибагентства, які фактично входять до складу апарату. Окремими функціями та правами юридичних осіб публічного права, а надання таким територіальним органам статусу відокремлених структурних підрозділів не відповідає вимогам закону України «Про центральні органи  виконавчої влади» та постанови КМУ від 30.09.2015 року № 894.

Зазначеною постановою були ліквідовані як юридичні особи, публічного права територіальні органи Держрибагентства та створені у штаті центрального апарату структурні підрозділи – управління.

Процес ліквідації триває й досі, зазначені дії та бездіяльність керівництва Держрибагентства України, привели до додаткового навантаження на державний бюджет України у зв’язку із фактичним фінансуванням двох паралельних структур, новостворених та тих, що знаходяться на стадії ліквідації.

У зв’язку із бездіяльністю та відсутністю контролю за діями відповідальних осіб. Що займаються оформленням, переоформленням нерухомого майна та земельних ділянок, транспортних засобів та флоту неоформленими залишаються 90% державного майна, яке використовується Держрибагентством України.

З огляду на вищенаведене, можливо стверджувати про те, що усі дозволи, накази та розпорядження та інші розпорядчі нормативні акти індивідуальної дії,  видані та підписані керівниками структурних підрозділів, управлінь є незаконними та такими що підлягають негайному скасуванню.

Злочинна бездіяльність особисто голови Держрибагентства України Я. Бєлова може привести до незаконного відчуження та знищення державного майна та надає можливості відчуження земельних ділянок, розташованих у привабливих місцях. Ринкова вартість яких складає мільйони гривень.

Вы можете оставить комментарий, или отправить trackback с Вашего собственного сайта.

Написать комментарий