Зрадники Держави із Держрибагентства України

Данна історія стара як мир, вона бере свій початок ще з лихих 90- х, коли державні запаси розривали на частки банди корупціонерів.

Здавалось ті часи давно минули, але деякі персонажі залишились й досі.

Річ йде про колишніх та теперішніх керівників-корупціонерів з правоохоронних органів України, що попри інтересів Держави організували цілої низки сірих схем та брудних оборудок з метою отримання неправомірної вигоди.

Але окрім зловживань владою данні особи причетні й до інших, більш резонансних злочинів, а саме державної зради, посяганню на територіальну цілісність та обороноздатність організації підривної діяльності проти України.

Про усе це розповімо по порядку, по – перше вважаємо за необхідне розповісти про системні та цілеспрямовані протиправні дії вчиняємі керівництвом Держрибагентства України, за підтримки де — яких керівників правоохоронних органів та центральних органів державної влади,через що нещадно знищуються живі видні біоресурси України, що у свою чергу приведе до продовольчої та гуманітарної катастрофи що вкрай негативно вплине на територіальну цілісність та систему національної безпеки України в цілому.

З метою припинення протиправної діяльності кількох організованих злочинних груп, заснованих керівниками відповідальних центральних органів державної влади, керівниками правоохоронних органів, до складу яких входять керівники Держрибагентства України, посадові особи з  керівного складу АП, МВС, СБУ, ДПСУ, Мінекології, а також інших служб України.

З приводу припинення протиправних дій направлених на повне знищення рибних запасів України, вчинюваних на протязі тривалого часу, керівництвом Держрибагентства України та де якими посадовими особами правоохоронних органів України тільки у 2018 році, кількома правозахисними організаціями було направлено два відкритих листа до Президента України.

Перший був направлений 02.07.2018 року, однак жодних дієвих заходів з приводу дотримання принципів верховенства права та припинення протиправної діяльності організованих угрупувань, що займають керівні посаду у центральних органах держави Україна, вжито не було.

14.09.2018р. до Гаранта Конституції, був направлений черговий відкритий лист з вимогою негайного вжиття запобіжних заходів з метою припинення протиправних дій, вчинюваних керівництвом Держрибагентства України, та де- якими керівниками правоохоронних органів, направлених знищення живих водних біоресурсів України.

До цього протягом 2017 – 2018, до Президента України, кількома громадськими правозахисними організаціями, було направлено біля 10 звернень з приводу припинення протиправної діяльності керівництва Держрибагентства України.

Громадськими активістами відкриті листи  направлялись до Верховної ради України, Ради національної безпеки і оборони України, міжнародних організацій тощо.

Жодної позитивної реакції данні звернення не принесли, жодних дієвих дій щодо блокування корупційних схем по знищенню рибних запасів, владою вчинено не було.

Корупційні схеми продовжують працювати та приносити понад прибутки  й досі, вони поглинули усю країну.

Чорна каса Рибного патруля, яку збирають посадові особи рибного патруля по всій країні та доставляють керівнику Держрибагентства України, Я. Бєлову, складає кілька мільйонів доларів США, в місяць.

Окрім мільйонів гривень, щомісяця до Києва для задоволення та підкупу чиновників різних рівнів, направляються виловлені незаконним шляхом цінні та особо цінні породи живих водних біоресурсів, таких як камбала- калкан, осетрові, раки, чорноморська акула, ропани та мідії, чорна та щучина ікра.

Залишки незаконно добутих рідких видів живих водних біоресурсів направляють до ринків Києва, Одеси, Дніпропетровська, Харкова де їх скупають заможні комерсанти, частка з незаконно добутих водних ресурсів роз’їжджається до елітних ресторанів та барів Києва.

Корумповані чиновники жирують, тоді як більшість українців живуть за межами бідності.

На фоні того що Україна потерпає від нестачі бюджетних коштів та стоїть на колінах перед МВФ та іншими іноземними кредиторами, визнана най біднішою державою в Європі цифра неправомірної вигоди, отримуваної чиновниками Держрибагентства України, вражає.

Дії керівництва Держрибагентства України, незабаром, приведуть до гуманітарної і продовольчої катастрофи, через жахливого і безжалісного знищення всього живого в водоймах України, що у свою чергу приведе до зникнення рибної галузі в цілому, що безпосередньо несе реальної загрози національній безпеці так територіальній цілісності України в цілому.

Ще у жовтні 2018 року,  стало відомо про створення цинічної схеми по вилову живих водних біоресурсів на території зони відчуження – Чорнобильській зоні.

Ця схема вражає своїми масштабами та цинізмом, виловлювати та продавати на ринках Києва заражену рибу – це цілеспрямований та заздалегідь спланований злочин проти українського народу, а саме масове отруєння населення радіоактивно зараженими продуктами харчування, що носить масовий характер.

Близько двадцяти бригад браконьєрів, під керівництвом органів рибоохорони, якими керує права рука  Я. Бєлова, колишній працівник правоохоронних органів, діючий начальник рибного патруля Київської області В. Мухін, виловлюють заражену радіоактивними нукліїдами та іншими небезпечними для здоров’я людини речовинами,  спрямовують  смертельний улов до ринків Києва, розповсюджуючи життє небезпечну продукцію  мешканцям столиці.

Над Києвом нависла загроза масового зараження, дана корупційна схема працює за допомоги керівництва МВС, яке контролює в’їзди та виїзди з Чорнобильської зони, інші контролюючі органи не в змозі потрапити до зони відчуження, що надає можливості здійснювати цілодобовий безконтрольний вилов зараженої та небезпечної риби.

Данні відомості були доведені до відома Я. Бєлова, однак він не тільки не припинив данні злочинні дії, своїх підлеглих, а й навпаки намагається скрити здійснення протиправних дій, за допомоги своїх високопоставлених друзів.

Вимагання коштів, з рибалок Київської та Чернігівської областей, стало нормою для працівників рибного патруля, так у Київській області рибоохоронці вимагають до 10 тисяч доларів з баркасу за право вилову рибних ресурсів, у випадку відмови складають два три протоколи та анулюють дозвіл.

Як наслідок – вбивство рибалками одного із інспекторів рибного патруля, під час вимагання неправомірної вигоди, даний злочин є результатом злочинної діяльності, яку веде Я. Бєлов та його підлеглі.

За інформацією Українських ЗМІ особисто голова Держрибагентсва України Я. Бєлов встановив такси за право на вилов риби в Одеській області вона складає 500 доларів з човна, у Херсонській 7000 тисяч гривень, за тиждень.

Начальник Рибного патруля Київщини В. Мухін є одним із реалізаторів

злочинних схем з незаконного видобутку живих водних біоресурсів, з метою отримання неправомірної вигоди у великих розмірах, розроблених керівником Держрибагентства України Я. Бєловим.

Окрім корупційних схем В. Мухін надав недостовірної інформації про кількість затриманих браконьєрів та мільйони відшкодованих збитків до держбюджету, на справді до бюджету держави з 1.9 задекларованих мільйонів надійшло трохи більше ніж 130 тисяч гривень.

Крім цих махінацій В. Мухін задекларував у 20011 році нерухомість вартістю 11 мільйонів гривень, однак вже у 20016 році, зазначеної нерухомості у декларації вже не значилося, однак й відомості про її продаж до декларації внесено не було.

Крім нерухомості до декларації В. Мухіним були внесені відомості про придбання 600 м. кв. елітної землі в одному із центральних районі Києва за 3400 гривень.

З 23 по 25 жовтня 2018 року, за кілька тижнів, до озброєного конфлікту у Керченській затоці, у наслідок чого були атаковані та полонені три Українських кораблі та усі члени екіпажів, кілька військових отримали тілесні ушкодження, у Києві відбулося засідання Російсько – Української комісії  з рибальства в Азовському морі.

Даний захід був організований керівником Держрибагентства України Я. Бєловим.

Очолював Української делегації — Вадим Литвиненко, заступник та права рука Я. Бєлова.

Саме він, за наказом Я. Бєлова організовує підстави, а потім, за гроші допомагає їх вирішувати.

Тесть Я. Бєлова є колишнім співробітником КДБ, сам Я. Бєлов, до недавнього, займався дипломатичною роботою, де можливо був завербований ворожими спецслужбами.

Тесть В. Литвиненка також працював у КДБ та й досі має тісні зв’язки із спецслужбами країни агресора, сам В. Литвиненко має тісні зв’язки із спецслужбами, так у часи правління Януковича, під час затримання корупціонера В. Литвиненка, у його робочому кабінеті було вилучено майже 2 мільйони доларів США, самому В. Литвиненку вдалося вистрибнути у вікно та втекти від співробітників правоохоронних органів.

Пізніше, конфлікт зам яли, колишні колеги В. Литвиненка повідомили, що особисто Янукович телефонував та вирішував питання закриття кримінальної справи відкритою відносно хабарника В. Литвиненка.

З тих часів минуло багато часу, однак В. Литвиненко й досі займається вимаганням та хабарництвом та увесь час працює на керівних посадах у Держрибагентстві України. яке повинно займатись охороною живих водних біоресурсів, а на справді займається організацією корупційних схем та здирництвом з рибалок та підприємств рибної галузі, а останнього часу й підривною та розвідувальною діяльністю на користь держави агресорки.

Українські ЗМІ анонсували проведення міжнародної зустрічі по урегулюванню рибальства в акваторії Азовського моря ,як візит людей Путіна, під виглядом науковців, розвідувальні спец служби Росії, здійснюють спеціальні заходи по отриманню інформації про воєнні об’єкти України, ще й за нашого юридичного дозволу.

Тесть В. Литвиненка – С. Воропаєв, на даний час є підприємцем, має ресторани та займається рибним промислом на анексованій частині Криму йому належить «Південна  морська кампанія», тобто під виглядом рибальства, яке приносить чи малі прибутки, данні особи займаються розвідувальною діяльністю, на окупованих територіях  на користь Росії.

Понад усе, офіційно тесть В. Литвиненка займається поставками рибної продукції в окуповані Луганськ та Донецьк, що надає можливості займатись розвідувальною діяльністю, на окупованих територіях.

У відповідності, до діючих рішень РНБО та постанови Президента України, № 320/2018 щодо захисту національних інтересів на Півдні та Сході України, Чорному та Азовському морях і Керченській затоці, попри вимоги Президента, про розірвання всіх угод з агресором керівництвом Держрибагентства було організовано та проведено, без отримання дозволу та погодження зі спецслужбами України,  захід щодо погодження спільних дій з використання вод біля захопленого Криму, з країною агресором, яка заблокувала Україні доступ до Чорного та Азовського моря, унеможливило судноплавство та рибальство у них.

Головою Російської делегації був І. Рулев, який неодноразово відвідував анексований Крим.

Про данні факти повідомив глава Меджлісу кримсько – татарського народу, народний депутат ВРУ Р. Чубаров.

Він вимагав припинити спілкування із представниками країни агресора, замість цього Я. Бєлов зробив невеличку перерву та продовжив втілювати  у життя свої злочинні плани.

Постійний представник Президента України в АРК Б. Бабкин також вимагав негайного припинення роботи Російсько – Української комісії, однак всупереч цьому керівник Держрибагентства Я. Бєлов, зловживаючи владою та службовим становищем, попри інтересів Держави , не вжив відповідних заходів та продовжив роботу комісії, чим здійснив цілої низки протиправних дій тощо.

По – перше керівник Держрибагентства перед проведенням такого заходу, повинен був погодити з СБУ та ДПС України перелік осіб, що братимуть участь у конференції з обох боків.

Однак жодних звернень з боку Держрибагентства України щодо отримання дозволу компетентних органів на проведення міжнародних заходів, а ні звернень щодо погодження кількості та переліку учасників конференції із зазначенням їх прізвищ, особливо з боку держави агресора, ні до СБУ, ні до ДПСУ не направлялося.

Дане засідання проводилось на території України, усі документи були підготовлені та надруковані тільки російською мовою, саме засідання проводилося сугубо на російській мові.

Даний захід проводився в приміщенні приватного Дендра — готелю, усі розходи були сплачені за рахунок бюджетних коштів, крім низки засідань за державні кошти керівництвом Держрибагентства України був організований фуршет для представників країни агресора.

Зазначені дії, керівника одного із центральних органів Державної влади України Я. Бєлова підривають авторитет держави в очах Європейських партнерів та приведуть до негативних наслідків для країни в цілому

Дані дії та бездіяльність, зловживання та самоправство голови Держрибагентства України, Я. Бєлова грубо порушують клятву держслужбовця та містять ознаки злочинів за скоєння яких передбачена кримінальна відповідальність за ч.1 ст. 110, ч.1 ст. 111, ч.1 ст. 364, ч.1 ст. 356 КК України..

З приводу припинення злочинної діяльності що нанесла великої шкоди інтересам Держави, правозахисними організаціями до правоохоронних органів були направлені повідомлення з зазначенням злочинів що були вчинені під час роботи Російсько – Української комісії, керівництвом Держрибагекнтства України.

За повідомленням ГО «Національне бюро з розслідування, протидії та запобіганню корупції в органах державної влади, верховенства права та захисту основоположних прав громадян» Генеральною прокуратурою України, 18.01.20919 р. до ЄРДР були внесені відомості про вчинення протиправних дій скоєних керівництвом Держрибагентсва України за ознаками злочину передбаченому ст. 111 КК України.

Керівні особи Держрибагентства України, підозрюються у вчиненні державної зради та наданні допомоги іноземній організації у здійсненні підривної діяльності проти України.

 

 

 

На початку 2019 року, стала відома інформація щодо впровадження нової корупційної схеми, організованої тестем Я. Бєлова – В. Шовковниковим.

Ним, за підтримки зятя, впроваджено схему по продажу паспортів моряків мешканцям Криму, у великих розмірах, данні факти підтверджують наявність злочинних зв’язків В. Шовковникова зі спецслужбами країни агресора та причетності Я. Бєловаа до даних схем.

Взагалі В. Шовковнеиков, ще з часів правління Кучми та Януковича запровадив чи мало злочинних схем, пов’язаних з призначенням на керівні посади до державних підприємств що надають дозволи, здійснюють розпорядчі функції держави у дозвільній сфері регулювання рибальства, реєстрації причалів, морських та маломірних суден, проведення технічних оглядів, навчання мотористів та такого іншого.

Ним створено цілої низки приватних підприємств дублюючих функції державних підприємств, зазначених у злочинних схемах, які стали відомі нашій редакції, завдяки чому на протязі тривалого часу отримував надприбутки.

Завдяки корупційним знайомствам в правоохоронних органах та центральних органах Державної влади В. Шовковников зміг завести свого зятя, Я. Бєлова на посаду голови Держрибагентства України.

Дане призначення надало можливості контролювати вже існуючі та діючі корупційні схеми та отримати незаконні прибутки від здійснення браконьєрської діяльності.

На даний час, на Україні, промисловим виловом живих водних біоресурсів займається близько 500 суб’єктів господарської діяльності різних форм власності.

Ними за-для здійснення промислового лову застосовується приблизно до 5000 малих човнів, кожен із них кожного року проходить технічний огляд, за який крім офіційних платівок неправомірна вигода складає 1000 гривень з кожного човна.

Раз у три роки, усім водіям маломірних човнів, необхідно проходити навчання та підтверджувати кваліфікацію стернових — мотористів, за даний документ неправомірна вигода, що отримує В. Шовковников, складає 1000 гривень з кожної особи, за проходження сертифікації рятувальних засобів, яка проводиться кожного року, необхідно сплачувати неправомірну вигоду у розмірі 2000 гривень з кожного човна.

Одна із найбільш прибуткових схем, організованих В. Шовковниковим та його злочинною групою – продаж паспортів моряків мешканцям Криму.

Вартість одного такого документу доходить до 600 доларів США, даною послугою, за кроткий час паспорти моряків отримало більше п’яти тисяч мешканців Криму, сертифікація документів вищого ком складу риболовецьких суден складає від 1000 доларів США, підтвердження із Держреєстру від 100 до 300 доларів США.

Ще одна із самих прибуткових схем по отриманню неправомірної вигоди реєстрація причалів, риболовецьких та морських суден, тут розміри неправомірної вигоди враховуються десятками тисяч доларів США.

Окрім неофіційних платежів існують й офіційні, які також приносять немалі прибутки особам, що контролюють цей бізнес.

 

 

 

 

Одна із постійно діючих злочинних схем, що приносить надприбутки керівництву Держрибагентства України, продаж вилучених у браконьєрів живих водних біоресурсів добутих незаконним шляхом, вона полягає у продажу вилучених біоресурсів, які по документах комісійно списують формально зазначаючи що живі водні біоресурси через незначний термін зберігання, не підлягають подальшій реалізації, а на справді продають перекупщикам, які реалізують на ринках, вилучену рибну продукцію, а кошти передають представникам Рибного патрулю.

Створення мега-трафіків, браконьєрського вилову та поставок Осетрових, Камбали – калкан, Чорноморської акули, чорної ікри та інших цінних порід живих водних біоресурсів організованих та діючих під чітким контролем голови Держрибагентства України Я. Бєлова та його тестя В. Шовковникова, надають можливості й забезпечувати потреби керівництва контролюючих органів у цінних породах живих водних біоресурсів та отримувати мільйонні прибутки.

Біля тридцяти бригад браконьєрів займаються безжалісним знищенням Червоно книжних особо цінних порід риби, їх виловлюють біля Тендровської та Кінбургської коси, виловлені браконьєрським шляхом біоресурси потім звозять до порту Очаків, що є базою браконьєрів.

В Очакові, під контролем довіреної особи Я. Бєлова, улов сортирується та на вантажних рефрижераторах, під пильним наглядом представників Рибного патруля, відправляється до ринків Києва та Одеси.

За день браконьєри виловлюють кілька десятків тон живих водних біоресурсів та особливо цінних порід риби.

Аналогічну схему набагато раніше впровадив відомий корупціонер

С. Герасименко, який зі своїм кумом М. Левченком організував трафік по доставці осетрових з Азовсьткого моря до Одеського Привозу у промислових масштабах.

Аналогічний трафік, під  керівництвом, не менш відомого корупціонера  І. Грами, на протязі десятирічь діє й у Вилківському та Ізмаїльському регіонах.

Безлад та хабарництво, безжалісне знищення живих водних біоресурсів триває кожну мить й приведе до знищення усього живого в Українських водоймах.

На рибних базарах розташованих по й території України, кожного дня реалізуються сотні тон рибної продукції, у тому рахунку й забороненої, занесеної до Червоної книги.

Усе це відбувається за жорсткого контролю з боку керівництва Держрибагентства України, за їх наказами надаються дозволи на здійснення промислового вилову та квоти.

Тільки керівник Держрибагентства Я. Бєлов та його тесть, В. Шовковников, що фактично керує роботою цього державного органу вирішує  судьби людей та цілих підприємств.

За роки незалежності офіційний вилови живих водних біоресурсів впав у майже 20 разів, з мільйону ста тисяч тон у 1989 році до 61.5 тисяч тон у 2018 році.

Тільки за рік видобуток живих водних біоресурсів в Україні зменшився на 21 тисячу тон, що вказує на наявність корупційних схем у рибній галузі, діяльність якої контролює у першу чергу саме чиновники Держрибагентства України.

Зменшуються як офіційні вилови живих водних біоресурсів так й тіньовий видобуток, рибо добувна галузь дійшла до повного занепаду.

За 2018 рік Українці з’їли 400 тисяч тон рибної продукції. імпорт рибної продукції в Україні складає 85%, тільки 15% це Український продукт.

За таких умов існують усі підстави стверджувати про повне знищення живих водних біоресурсів України за рік два.

Більше року, триває протистояння підприємства що традиційно, на протязі десятиріч займається промисловим виловом живих водних біоресурсів в Одеській області зі свавіллям з боку керівництва Держрибагентства України, які протягом 2017 – 2018 років, кілька разів незаконно позбавляли дане підприємство права на промисловий вилов риби в Дністровському лимані.

Незаконні накази були підготовлені та підписані, за особистою вказівкою тестя голови Держрибагентства України, Я. Бєлова екс- СБУшника В. Шовковникова, спочатку начальником рибного патруля Одеської області С. Юрчуком, який діяв в інтересах ПП «Укррибекспорт», з метою отримання неправомірної вигоди, а через пів року, за вказівкою заступника голови Держрибагентства України В. Фалєя, аналогічний наказ був підписаний заступником С. Юрчука О. Овласенком, який відповідно до своїх посадових обов’язків взагалі не мав права підписувати такий документ.

Зі слів посадових осіб Держрибагентства України, за надання команди щодо  підписання незаконних наказів,  засновником ПП РС «Укррибекспорт» С. Стасом  особисто  Я. Бєлову, було надано неправомірної вигоди, розміром в 30 тисяч доларів США.

Більше двох десятків скарг, різними громадськими організаціями, з цього приводу, були спрямовані на ім’я голови Держрибагентства України

Я. Бєлова, проте, не дивлячись на факти зловживань владою, що містяться в скаргах громадських організацій, що встали на захист ПП «Ягуар 2005», а також більш двох десятків кримінальних проваджень відкритих щодо керівництва Держрибагентства України, начальника рибного патруля Одеської області С. Юрчука і його заступника О. Овласенко не вплинули на незаконний наказ.

Дані факти підтверджують наявність злочинної змови між В. Шовковниковим, Я. Бєловим, С. Юрчуком та О. Овласенком

Понад рік, керівництво Держрибагентства України, вдавало, що проводить службове розслідування за скаргами на протиправні дії скоєні С. Юрчуком,  тільки у грудні 2018 року його було звільнено з займаної посади.

Перед початком комплексної перевірки в управлінні Рибного патруля Одеської області, вночі невідомі викрали сейф з документами, при цьому ніяких слідів злому виявлено не було.

Зазначені дії носять явно злочинний характер, що здійснені з метою знищення слідів протиправних дій та приховування фактів злочинної діяльності посадових осіб Рибного патруля Одеської області, під головуванням  корупціонера Я. Бєлова.

Зазначені дії відбувались вже за керівництва О. Овласенка, відносно якого також розпочате досудове розслідування у кримінальних провадженнях за фактами зловживання службовим становищем.

До керівництва Держрибагентства України було направлено звернення з вимогою проведення службового розслідування протиправної діяльності О. Овласенка щодо видання незаконного наказу, яким він надає право на вилов риби закидним неводом ПП Укррибекспорт, не маючи на це повноважень та стосовно незаконного встановлення ним режимів СТРГ на Сухому та Кучурганському лиманах.

Однією із вимог скарги, було відсторонення О. Овласенка від займаної посади на час проведення службового розслідування та проведення досудового розслідування за фактами зловживання владою О Овласенком.

Однак жодних відомостей, з боку Держрибагентства щодо початку службового розслідування за скаргою, направленої правозахисною організацією, протягом кінця 2018 початку 2019 року не надходило,  жодних дієвих заходів щодо припинення протиправних дій, скоєних  О. Овласенком, керівництвом Держрибагентства  України впроваджено не було.

Й досі відомий корупціонер О. Овласенко  від займаної посади не відсторонений, службове розслідування не розпочато, злочинні накази не скасовані, браконьєрський промисловий вилов живих водних біоресурсів під керівництвом О. Овласенка ведеться цілодобово.

Жодна земельна ділянка що використовується під причали суб’єктами господарювання на Дністровському лимані та інших водоймах України, у державному реєстрі не зареєстрована, відсутні навіть первинні документи на розробку проектів землеустрою на відведення земельних ділянок суб’єктам господарювання для будівництва причалів, рибоприймальних пунктів тощо.

Існуюче цільове призначення земельних ділянок, що у даний час використовуються промисловими підприємствами, для розташування на них причалів не тільки не надає їм права використовувати данні землі для причалів та рибоприймальних пунктів, а й і унеможливлює надання дозволів на здійснення рибо добувної діяльності на цих земельних ділянках тощо.

Зловживання, владою, корупція та безлад що твориться у органах Держрибоохорони, повністю влаштовують її керівника Я. Бєлова та свідчить про його особисту зацікавленість у продовженні хаосу безконтрольного вилову  та знищення живих водних біоресурсів України.

Десятки фактів браконьєрських дій були озвучені у багатьох публікаціях, але й досі усі схеми з браконьєрського вилову працюють ,кошти від нещадного вилову та знищення живих водних біоресурсів продовжують збиратись та направлятись до Києва.

Разом з тим, начальника рибного патруля Львівської області Л. Кравця Я. Бєлов формально звільнив за передачу, воїнам АТО 49 кілограмів безхозної риби, реальна причина звільнення полягає у відмові збирати кошти для Я. Белова, з рибалок і браконьєрів.

Начальника Азовського басейнового управління Держрибагентства України С. Чіха формально звільнили за те, що він не зареєстрував в журналі вхідної інформації один з листів, реальна причина — за відмову організації схем з вимагання коштів з браконьєрів, аналогічна ситуація сталася і з начальником Рибного патруля Херсонської області.

На керівні посади, до обласних управлінь Держрибагентства України, Я. Бєловим призначаються особи, що не мають фахової освіти з охорони та відновлювання живих водних біоресурсів, відновлювання живих водних біоресурсів, практичного досвіду роботи на керівних посадах.

Усі конкурси що проводяться Агентством, є фікцією, їх результати відомі забагато до їх початку, за кожне призначення, на керівні посади Я.Бєлов та його тесть отримують великі хабарі.

Так тільки за призначення на посаду начальника Рибного патруля Одеської області керівник Держрибагентства України отримав 100 тисяч доларів США.

Кожного місяця керівники обласних управлінь Держрибагентства, завозять до Києва, керівнику Агентства його долю, від незаконного вилову живих водних біоресурсів.

За тим щоб обласні керівники не крали зазначені кошти, надзирає кілька довірених посадових осіб Агентства України та оперативна група Держрибагентства, яка підпорядковується особисто Я. Бєлову й виконує тільки його особисті накази.

Усі ключові пости у Держрибагентстві обіймають колишні співробітники ДСБЕЗу, які є близькими друзями довірених осіб Я. Бєлова та В. Шовковникова.

Призначення керівників структурних підрозділ є одним із найприбуткових бізнес- проектів, що приносять керівництву Держрибагентства України, багатомільйонні прибутки, а саме призначення на посади начальників обласних управлінь і тервідділів Рибного патруля.

Так за посаду начальника Азовського басейнового управління рибоохорони необхідно відвалити від 200 до 300 тисяч доларів США, за призначення  на посаду начальника обласного управління рибоохорони Одеської області і посаду начальника Чорноморського управління рибоохорони торг починається з 100 тисяч доларів США.

Посади начальників тервідділів і постів рибоохорони коштують набагато дешевше, але від цього вони стають ще більш затребуваними.

Відбою від бажаючих, стати начальником цих управлінь немає, вони оббивають пороги Агентства і чекають своєї черги, але призначають не всіх тільки самих перевірених, зі свого кола, тих хто знає як швидко організувати злочинні схеми по відніманню грошей у браконьєрів, з метою отримання неправомірної вигоди для керівництва Держрибагентства і себе.

Однак попри все, призначають не усіх під ряд, а тільки самих близьких до керівництва Держрибагентства України.

Так на посаду начальника управління рибоохорони Чернівецької області була призначена подруга М. Каменських — В.Устименко.

На посаду начальника управління рибоохорони Миколаївській області був призначений К. Міщенко.

На посаду начальника управління рибоохорони Черкаської області був призначений друг М. Каменських — О. Баздуганов.

Начальником  Київського тервідділу рибоохорони, був призначений колишній співробітник столичного ВБЕЗ В. Мухін, який кришував обмінні пункти, які незаконно працюють на території міста Києва.

В. Мухін є близьким другом М. Каменських, що навіть зумовлено його настільки високе призначення.

Змінивши рід діяльності, він забув змінити звички, так з підприємства, яка звернулася із заявою про встановлення режиму СТРХ на Київському водосховищі і ще одному водоймищі, начальник В. Мухін, за вказівкою В. Шовковникова і Я. Бєлова зажадали 50 тисяч доларів США.

Керівництво даного підприємства по рибодобуванню кілька разів зверталося безпосередньо до Я. Бєлова, а також до Кабінету міністрів України, але безуспішно, після цього було прийнято рішення подати позов до суду.

На даний момент за вказівкою В. Шовковнікова і Я. Бєлова смотрящим на Київському водосховищі є С. Прокопенко.

Усі зазначені екс – співробітники правоохоронних органів  обізнані на методи роботи органів по боротьбі із корупцією та яким не потрібен додатковий час для налагоджування корупційних схем з вимагання коштів від здійснення браконьєрського вилову живих водних біоресурсів.

30 вересня 2018р., сталася трагедія, начальник Рибного патруля Запорізької області разом із двома начальниками відділів УЗЕ Запорізької області, знаходячись у стані сильного алкогольного сп’яніння вирішили проїхатись по Дніпру на новенькому катері, однак через зловживання алкоголем усі троє на повному ходу вилетіли з катеру, начальник управління Д. Чайка отримав тілесні ушкодження та був госпіталізований, один із правоохоронців загинув, його тіло шукали кілька годин.

Святкування отримання нових катерів закінчилось трагічно, у катері знаходився ящик із пивом та кілька пляшок з горілкою, бардак та зловживання службовим становищем ще раз підтверджує наявність злочинної змови між керівництвом Держрибагентства України та правоохоронними органами.

Ще одна трагедія, того ж дня сталася на Каховському водосховищі, там під час браконьєрського лову риби, з невідомих причин перевернувся човен, у наслідок чого загинув один рибалка.

Більше місяця тому, на узбережжі Чорн6ого моря потонув рибалка, човен якого перевернуло  хвилею.

Перед новим роком, у Одеській області на о. Сасик загинуло відразу троє рибалок.

Усе це відбулося через відсутність контролю з боку відповідних органів у тому рахунку й посадових осіб Рибного патруля, які отримують долю від цього незаконно організованого бізнесу, сотні людей кожного дня ризикують життям виходячи у відкрите море, заради отримання неправомірної вигоди для себе та шахраїв з Рибного патрулю.

 

Мільйонні транші, та чималі витрати з бюджету України що надаються міжнародними організаціями  та Державою для здійснення меліоративних робіт, відновлення живих водних біоресурсів, проведення зарибку водойм, гідротехнічних робот, закупівлі комп’ютерної техніки існують тільки на папері, а бюджетні кошти розкрадаються керівництвом Держрибагентства України.

Навіть кошти що виділяються для придбання спеціальних засобів та пального до рядових інспекторів не доходять.

Увесь водний транспорт використовується особисто керівництвом Держрибагентства в областях для організації елітної рибалки, охоти та відпочинку керівництва правоохоронних та контролюючих органів та друзів керівництва територіальних органів влади.

Ще одна, та одна із самих цинічних схем, по браконьєрському вилову живих водних біоресурсів – надання дозволів на здійснення  наукового вилову живих водних біоресурсів.

Під його егідою працюють сотні підприємств по всій країні, однак замість наукових досліджень вони займаються промисловим виловом усього живого, наукова криша надає можливості здійснювати промисел не зважаючи на заборони та нерест.

Під час нересту, підприємства, що займаються так званим науковим виловом рибних ресурсів, використовують двійників катерів, одні приходять до причалів, а інші тут же виходять на промисел.

Підприємства що ходять під прапором науки, на справді не мають жодного відношення до неї, у їх штаті не має жодного наукового працівника, науковий вилов риби здійснюється у промислових масштабах та наносить шкоди живим водним біоресурсам більше ніж усі браконьєри разом узяті.

Ця схема приносить багатомільйонні прибутки керівництву Держрибагентства України та власникам підприємств, які прикриваються наукою.

Крім Шовковникова і Я. Белова Агентство курирує ще кілька злочинних груп до складу яких входять депутати ВРУ, високопоставлені чиновники МВС, СБУ і ГПУ.

Боротьба між кланами, деколи приводить й до позитивних наслідків, так, співробітниками СБУ був припинений браконьєрський вилов живих водних біоресурсів, під егідою наукового вилову у Азовському морі.

Під час обшуків було вилучено більше ніж 500 тон живих водних біоресурсів, шкода державі склала більше ніж 50 мільйонів гривен.

Аналіз гучних затримань браконьєрів з багатомільйонними незаконними уловами, свідчить про те, що вони відбулися за рахунок оперативної діяльності підрозділів Державної прикордонної служби, Органів МВС, СБУ тощо.

Жодних гучних затримань співробітниками Рибного патруля не зафіксовано, для чого тоді існують ці органи не зрозуміло.

 

Кілька днів тому, була отримана інформація про скоре звільнення О. Овласенка, який протягом кількох місяців очолює управління рибоохорони Одеської області, за короткий час він завів до підконтрольного регіону фірму Форвард Фіш Компані, з Херсона, батьківщини В. Фалєєв, та зловживаючи службовим становищем підписав встановлення особливого товарного режиму господарювання на Сухому лимані і Кучурганському лимані, де під його керівництвом навіть під час нересту браконьєри займаються варварським виловом живих водних біоресурсів.

На посаду начальника Рибного патруля Одеської області Я. Бєлов планує призначити В .Мухіна, який під час роботи у правоохоронних органах контролював, за своїм напрямком роботу одного із правоохоронних органів Одеської області.

Одеський регіон є одним із корумпованих та лідирує за впровадженими корупційними схемами з вилову живих водних біоресурсів.

Рибним патрулем здійснюються контроль за продажем незаконно добутих живих водних біоресурсів на території міста Одеси на ринках Привоз, новий Привоз та усіх великих та незаконних місцях торгівлі по усієї Одеській області.

Сума неправомірної вигоди, від здійснення незаконної реалізації живих водних біоресурсів у місяць, тільки у Одеському регіоні, перевищує 4 мільйони гривень.

За незаконний видобуток та реалізацію на ринках живих водних біоресурсів, тільки з Одеської області, керівництво Рибного патруля отримує більше ніж 5 мільйонів гривен у місяць.

Крім того, контроль над обласними управліннями рибоохорони, дає можливість завести туди свої фірми, отримати квоти на промисловий вилов живих водних біоресурсів, встановлювати режими СТРГ на перспективних водоймах, що дає можливість отримувати понад прибуток і контролювати рибо добувну галузь та цілі регіони, протягом тривалого періоду, що робить їх монополістами в даній галузі, та надає можливості впливати на результати виборів що вельми актуально напередодні Президентських та парламентських виборів у 2019 році.

Одним з підконтрольних і найперспективніших регіонів для здійснення браконьєрського вилову всього живого, на території Одеської області, є Вилківський і Ізмаїльський тервідділи рибоохорони.

Так, тільки в Вилково браконьєри під керівництвом Рибного патруля, СБУ, МВС, ДПСУ, виловлюють понад 100 тон осетрових, в рік, занесених до Червоної книги.

Близько 10 відсотків від виловлених осетрових становить чорна ікра, вартість якої на чорному ринку доходить до 1200 доларів США.

За браконьєрський вилов осетрових браконьєри платять Рибному патрулю по 300 доларів США в тиждень.

Одним із засновників злочинних схем по вилову осетрових, камбали калкан, оселедцевих і кефалевих,  є старожил рибоохорони І. Грама.

Тривалий час він очолював Вилківський тервідділ рибоохорони та особисто організував всі корупційні схеми, спрямовані на одержання неправомірної вигоди від браконьєрського варварського винищення рибних запасів цього по істині багатого рибного краю.

В даний час І. Грама очолює Ізмаїльський тервідділ  Рибного патруля, де за короткий період зумів організувати браконьєрський вилов всього живого на підконтрольних йому водоймах не забувши при цьому і про Вилківський тервідділ рибоохорони, який очолив кум І. Грами С. Стороженко.

Так  промисловий вилов рапана більше у Вилківському регіоні здійснює 30 човнів, при цьому браконьєри платять за дах начальнику рибного патруля по 2 гривні за кожен кілограм спійманого рапана, в день кожна човен виловлює від 1000 до 1500 кг.

Незаконний прибуток, тільки від вилову рапана в день перевищує сто тисяч гривень.

Осетрові, камбалу, чорну ікру, здобуту браконьєрським способом в Вилківському регіоні, продають на Привоз, ринки Києва, а також в елітні ресторани по всій Україні.

Безжалісне знищення живих водних біоресурсів під керівництвом І. Грами та його підручних відбувається на о. Котлобуг де цілодобово працюють понад двадцять човнів, без номерів і документів, браконьєри безжалісно виловлюють рибу і раки 50 на 50 з їх покровителем, при цьому кожна човен платить 20.000 гривень на місяць особисто І. Грамі.

Наглядати від Ізмаїльського відділу поліції призначений місцевий

Продавці риби в Ізмаїлі, платять представникам Рибного патруля по 3 гривні за кожен проданий кілограм риби і раків, інший, рибною продукцією на ринку в Ізмаїлі торгує понад 150 осіб, відкати становлять сотні тисяч гривень на місяць.

Крім кришування браконьєрів І. Грама активно займається контрабандою нафтопродуктів та цигарок  в сусідню Румунію, і є конкурентом клану Урбанського.

Тісні родинні і корупційні зв’язки І. Грами з кураторами зі спецслужб, дали можливість уникнути багатьох неприємних моментів пов’язаних з контрабандою та здирництвом в рибоохоронної галузі, з їх допомогою бувалий корупціонер не раз розправлявся зі своїми конкурентами і тими хто ставав на його шляху.

За довгі роки роботи, у І. Грами виробилася любов до дорогих автомобілів, в даний час він їздить на джипі марки Лексус останньої моделі, вартість якого перевищує сто тисяч доларів США, звідки у скромного борця з браконьєрами такі гроші?

Всі перераховані вище фактори, а також близьке знайомство з одним із функціонерів Держрибагентства України В. Литвиненком, дали можливість І. Грамі стати одним із впливових осіб в злочинному співтоваристві контролюючому незаконний вилов живих водних біоресурсів на Півдні України.

Аналогічна ситуація склалася і в Скадовському тервідділі, там браконьєри під контролем рибного патруля, в акваторії Чорного моря займаються незаконним виловом креветки, камбали- калкан, кефалевих, осетрових і рапана.

Одну із потужних злочинних груп, що здійснює свою діяльність під керуванням УЗЕ в Одеській області представляють сини екс рибінспектора С. Герасименко, Дмитро і Іван, будучи діючими співробітниками УЗЕ Одеської області, вони неустанно збирають кошти з браконьєрів, більшу часку залишають собі, меншу віддають О. Семенцову.

У Білгород-Дністровському тервідділі не втихає боротьба за розподіл промислових неводів, там зійшлися три злочинні групи які намагаються захопити і цей стратегічний спосіб вилову риби, одна з них контролюється безпосередньо Я. Бєловим і керівництвом правоохоронних органів України, інша відноситься до бізнес-групи колишніх співробітників правоохоронних органів і екс-депутатів ВРУ, до складу третьої групи входить кілька великих рибодобувних підприємства і екс-начальник обласного управління рибоохорони С. Герасименко.

Сам С. Герасименко після звільнення з посади начальника обласної рибінспекції протягом декількох років займається браконьєрським виловом риби, закидним неводом, в промислових масштабах.

Нагадаємо, що звільнений з займаної посади, С. Юрчук за хабар, у вигляді квартири в місті Одесі, підписав незаконний наказ, яким позбавив традиційне підприємство з рибо видобування права на промисловий лов і передав право на незаконний вилов риби браконьєрам з злочинного угруповання С. Герасименко.

Данну квартиру було отримано незаконним шляхом, корупціонером С. Стасом, який на даний час є посадовою особою в одному із підрозділів МО Південного регіону та займається саме контролем за будівництвом та розподілом житла серед воїнів АТО.

Дана квартира за допомоги злочинних схем була віджата С. Стасом та за надання незаконного дозволу на вилов риби була переоформлена на довірену особу С. Юрчука.

За короткий період дана злочинна група виловила понад 500 тонн риби, чим завдала збитків державі обчислюється в більш ніж 50 мільйонів гривень.

До цього, ця ж група, протягом декількох років займалася браконьєрським виловом риби закидним неводом в промислових масштабах, без будь-яких дозвільних документів, за кілька років офіційно, ПП Укррибекспорт показало близько 4 тонн вилову риби, гроші від браконьєрського вилову були поділений між С. Герасименко, С. Стасом і С. Юрчуком.

ПП Укррибекспорт не має земельної ділянки, що належить підприємству та яку було надано для організації та будівництва РПП та причалу, однак це не стало на заваді надання йому права на вилов риби у промислових масштабах, оскільки особисто Я. Бєлов кришує дане підприємство.

Практично усі водойми Одеської області контролюють колишні правоохоронці, які так чи інакше були пов’язані з рибоохоронною галуззю.

Так на о. Сасик в Кілійському районі діє режим СТРГ, дану водойму повністю контролюється одним підприємством засновником якого є екс- начальник УВС Одеської області М. Яцков.

На найбільшому озері в Україні о. Китай діє режим СТРГ, створений для підприємства контрольованому екс- начальником органів рибоохорони В. Мораренко, на о. Котло Буг і о. Кугурлуй діє режим СТРХ його контролює підприємство ще одного екс- начальника обласної рибінспекції В. Кіліяна.

І В. Мораренка і В. Кіліяна, не раз затримували правоохоронці за організацію злочинних схем та одержання неправомірної вигоди від браконьєрів, але це ніяк не вплинуло на їх подальшу долю.

За літній сезон браконьєри, у прибережній частині Чорного моря на Лебідівській косі виловлюють до 4- 5 тон креветки за день, усі ці процеси контролюють інспектори рибоохорони.

Аналогічна ситуація простежується і на Дунаї, там протягом осені браконьєри виловлюють сотні тон кефалевих, за що платять співробітникам рибного патруля.

У браконьєрські схеми, організовані керівництвом Держрибагентства України, залучена Миколаївська та Херсонські області.

Там в прибережній частині, а також в нейтральних водах у більш ніж 200 кілометрів від узбережжя Чорного моря, орудують сотні браконьєрських бригад, які займаються вилову камбали- калкан, катрана, осетрових, рапана.

Не одноразово браконьєрів за багато миль від берегів України затримують прикордонники, відносно них складають адміністративні протоколи, штрафують на кілька сотень гривень, відпускають до дому та віддають плавзасоби й усе повторюється з початку.

У 2017 році оперативними співробітниками СБУ та ГПУ під час отримання неправомірної вигоди у розмірі двадцяти тисяч гривен, був затриманий начальник управління Держрибагентства України вМиколаївській області М. Синиця.

Під час обшуків, проведених у приміщеннях рибного патруля, співробітники СБУ вилучили осетрових, креветки, камбали – калкан на загальну суму більше ніж 1.2 мільйони гривен.

У прибережній частині Кінбурнської коси щосили йде промисловий вилов креветки, яку прямо звозять на оптові ринки.

Один з найвідоміших оптових ринків збуту креветки, відомий на всю Україну — Каховський, туди звозять креветку, камбалу, рапани, осетрові з усього узбережжя Херсонської та навіть Миколаївської областей.

На цьому ринку можна придбати відразу кілька тон креветки, чорну і червону ікру, копчену осетрину, раки, мідії, копченого катрана і іншу рибну продукцію, добуту браконьєрським способом,  за день там реалізується до 20 – 30 тон креветки.

Кілька місяців тому, в Генічеську прикордонники затримали браконьєрів з уловом осетрини на більш ніж мільйон гривень.

У 2017 році у Скадовському районі був затриманий браконьєр з уловом осетрових на більш ніж два мільйони гривень.

В Очакові в листопаді 2017 року було затримано групу браконьєрів з уловом червоно книжкової акули — катран, камбали — калкан, глоси, осетрових, крабів.

Збиток нанесений державі, в слідстві браконьєрського вилову оцінений в 20 мільйонів гривень.

У березні 2018 року в Херсонській області прикордонниками було виявлено схованку з 16 осетровими, 10 камбали, сума завданих браконьєрами збитків державі становить 1 мільйон гривень.

У липні 2018 року, СБУ припинила промисловий вилов риби в особливо великих розмірах, в Азовському морі, який здійснювало одне з підприємств під егідою наукового вилову живих водних біоресурсів під час нересту.

Даний дозвіл було видано чиновниками Держрибагентства України, оперативники СБУ затримали два судна, в результаті обшуків було вилучено понад 500 тон риби, здобутих незаконним шляхом, в результаті злочинної змови керівництва Держрибагентства і браконьєрів.

Сума збитків, завданих державі, становить понад 50 мільйонів гривень.

Осетрина, камбала, катрани, виловлені браконьєрським способом, продається на ринках, портах і причалах Генічеська, Рибаківки, Хорлах, Скадовська, Новотроїцького.

Залізний порт, Херсон, Миколаїв, Скадовськ є базами браконьєрів, які займаються промисловим ловом риби в Чорному морі з використанням сейнерів, в промислових масштабах, аналогічні бази розташовуються по всьому узбережжю Чорного моря, всі вони контролюються співробітниками Рибного патруля.

На Азовському морі, під час нересту, в травні 2018 року, правоохоронці затримали браконьєрів з уловом в пів мільйона гривень.

Багато традиційних видів риби, такі як судак, короп, лящ, товстолоб зникають практично у всіх водоймах.

Понад 50 відсотків рибодобування, а також живих водних біоресурсів України знаходиться в тіні, а це значить, що гроші за надання дозволів на вилов живих водних біоресурсів та за здійснення промислового вилову, здійснення незаконного вилову отримують не державні, а кримінальні структури, що контролюють цю сферу господарської діяльності.

Замість держави кошти осідають у кишенях корумпованих чиновників та браконьєрів..

Керівництво Держрибагентства України та інших правоохоронних органів України, на порозі Президентських виборів, цілеспрямовано і цинічно захоплюють все перспективні водойми Півдня України встановлюючи на них спеціальні режими господарювання, що практично означає безумовне володіння і здійснення контролю за виловом живих водних біоресурсів на даних водоймах, що в свою чергу дає їм гарантовані перспективи в подальшому тобто після виборів і зміни влади.

Завдяки корупційним зв’язкам, керівництва Держрибагентства України,  та  їх високих покровителів з правоохоронних органів, звернення взагалі не розглядаються, так жодна зі скарг спрямованих в КМУ, не була розглянута, не було прийнято жодного рішення про внесення в порядок денний засідання КМУ питань, що містяться в скаргах на протиправні дії керівництва Держрибагентства України.

Замість ретельного розгляду скарг та припинення протиправних дій вчинюваних керівництвом Держрибагентства України, з боку правоохоронних органів почали лунати реальні погрози, як на адресу керівників громадських організацій що стали поперек дороги злочинцям що знищують рибну галузь України так й в адресу керівництва ПП Ягуар 2005.

Корупціонери погрожують розправою із застосуванням спецпідрозділів правоохоронних органів та бандитів що входять до складу кількох організованих груп, які контролюють рибний промисел на півдні України.

Кримінальні справи порушені стосовно керівництва Держрибагентства України, за зверненнями громадських організацій, внесені в ЕРДР тільки після отримання прокуратурою постанов суду, спрямовані до райвідділу, який спочатку закрив провадження у більш ніж двадцяти кримінальних провадженнях, навіть не допитавши заявника, а потім об’єднав всі справи в одне провадження, більше п’яти місяців взагалі не розслідуються.

Керує цими процесами ще один відомий корупціонер О. Жученко, якій також як і інші отримує частку від браконьєрського вилову риби в Одеській області.

Вимагання, корупційні схеми по здійсненню вимагання та отримання грошових коштів в особливо великих розмірах, продаж квот і всіляких дозволів, встановлення режимів СТРГ, поставлено в Держрибагентства України на конвеєр.

Злочинні схеми по встановленні режимів СТРГ надають можливості уникнути сплати податку на землю, кошти за використання земельних ділянок, на яких розташовані водні об’єкти в територіальні громади, на території яких розташовані водойми, ніхто не платить, а це багатомільйонні суми, які могли б вирішити безліч проблем місцевих громад.

Ні ГПУ, ні НАБУ, ні МВС, ні СБУ не хочуть розслідувати злочини вчинені посадовими особами Держрибагентства України так як отримують величезні відкати від браконьєрського вилову, всі звернення за фактами зловживань в рибоохоронній галузі, направляються в прокуратуру Одеської області, де корупціонер і перевертень у погонах О. Жученко, відправляє їх в урну.

Два депутатських звернення Народного депутата України Ю. Тимошенко, адресовані Ю. Луценку були цинічно перенаправленні в прокуратуру Одеської області, де з ними поступили як і з багатьма іншими.

Відкриті листи Президенту України, спрямований 02.07.2018 та 19.09.2018 року, опубліковані на сайті Мала Арнаутська, не принесли ніяких результатів, крім відкритого листа Гаранту, аналогічне звернення було направлено прем’єр — міністру України, ВР України, РНБО, а також представникам міжнародних організацій, акредитованих в Україні.

Всю Україну втягнутою в злочинні схеми пов’язаних з незаконним виловом живих водних біоресурсів та одержанні неправомірної вигоди, одержуваної від здійснення браконьєрських дій та найближчого часу стануть свідками зникнення усіх живих водних біоресурсів України.

Україна перетворюються на Сомалі, злочинні групи захоплюють цілі галузі, контролюють цілі території та привласнюють повноваження правоохоронних органів, однак жодної офіційної реакції з боку влади й досі не має.

Вы можете оставить комментарий, или отправить trackback с Вашего собственного сайта.

Написать комментарий